Výlety v okolí Roubenky SPA SPA

Poznejte malebnou přírodu Krkonoš

Zima v Krkonoších

Ski areály

Nemusíme asi představovat turisticky exponovaná místa jako Harrachov či Špindlerův Mlýn, kde si během zimních radovánek přijde na své úplně každý.

Nejbližší lyžařské areály nalezne pak v Rokytnici nad Jizerou, které jsou vzdáleny od naší chaty cca 15 km. Ještě před Rokytnicí zhruba po 14 km jízdy potkáte Ski areál Modrá Hvězda – Bahýnka, který ocení hlavně začátečníci. Jižní cestou se po 17 km dostanete k méně známému Ski areálu Aldrov, Vítkovice, který Vás ovšem překvapí svou rozlohou a vybaveností. K dispozici je mimo jiné sedačková lanovka, snowpark, lyžařská škola i běžkařská stopa. V okolí chaty naleznete i spoustu samostatných sjezdovek.

Skialpy

Skialpinismus zažívá v posledním době boom a Roubenka SPA SPA stojí právě uprostřed všeho skialpového dění. V okolí naleznete skialpové trasy pro začátečníky i pokročilé.

Trasy pro skialpinisty v okolí Roubenky SPA SPA

Běžecké areály

I milovníci běžkování u nás najdou to pravé vyžití.  V dojezdové vzdálenosti do 20 km naleznete perfektně upravené tratě. Poznejte krásy malebné přírody Krkonoš v běžkařských stopách ve vyhlášených lokalitách v Rokytnici U Kapličky, v běžeckém lyžařském areálu Šachty nebo třeba Pod Dvoračkami.

Sáňkování

K sáňkování vybízí nejeden kopec v okolí, ale pokud chcete zažít trochu adrenalinu, určitě navštivte Snowtubing Rokytnice.

Léto v Krkonoších

Cyklistika

V okolí chaty je spousta cyklostezek. Téměř u chaty vede cyklostezka K8, která Vás provede krásnými místy a krkonošskými vyhlídkami. Můžete se díky ní napojit na tzv. Vlčí cestu a dostat se tak až ke Kozelskému vodopádu.

Pokud chcete zkusit něco jiného, než je klasická cykloturistika, nechte se vyvézt sedačkovou lanovou dráhou Horní Domky, která je od chaty vzdálena cca 18 km a staňte se na chvíli bikerem.

Na výběr máte černou, červenou nebo modrou trasu. Na místě naleznete půjčovnu veškeré vybavení pro pohodový zážitek.

Horní stanice lanovky Rokytnice – Horní Domky se nachází nedaleko chaty Lovčenka a stačí si zde vybrat některou z místních cyklostezek.

Pěší turistika

V okolí Roubenky Dušnice SPA SPA je velké množství možností pro pěší turistiku pro každého dle požadované náročnosti. Chata je zasazena uprostřed malebné přírody a umístění je ideální pro pohodovou procházku i náročný trek.

Svůj výlet můžete zahájit lanovkou V Horních Domkách v Rokytnici nad Jizerou, které jsou vzdáleny cca 18 km. Sedačková lanová dráha Vás vyveze 400 m od hlavního rozcestí Ručičky a vy si můžete vybrat některou z místních z tras podle náročnosti.

Letní sezóna v Roubence SPA SPA

Pokud máte raději méně vyhledávaná turistická místa, určitě navštivte zříceninu hradu Nístějka, dochovaly se relikty věže, hradeb a paláce s výrazným šíjovým příkopem. Od chalupy je zřícenina vzdálena 15 km.

Zábava pro děti

Stezka Krakonoš a lyžníci

Nejen dětem se bude líbit Stezka „Krakonoš a lyžníci“, která seznamuje návštěvníky se samotnými počátky lyžování jako zábavy a sportu. Na stezku se nejpohodlněji dostanete od horní stanice lanové dráhy Horní Domky. Délka trasy je 3,1 km a převýšení 290 m.

Muzeum a galerie ve Františkově

Do Františkova se můžeme dostat pohodlně autem po trase dlouhé 17 km. Pokud zvolíme variantu na kole či pěšky, dojdeme do Františkova procházkou dlouhou 4,5 km. Muzeum a galerie Starý kravín svou expozicí popisuje dřívější nelehký život v Krkonoších.

Lanový park & Snowtubing

A pokud své děti chcete odměnit, určitě je vezměte do lanového parku nebo na letní snowtubing  do Horní Rokytnice, která je vzdálená cca 15 km.

Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády jsou ikonou krkonošského putování. Dostanete se k nim snadno pěšky z Harrachova, cesta je dlouhá asi 1 km. Od Mumlavského vodopádu se můžete napojit na značenou trasu k Vosecké boudě a projít si krásný okruh po okolí dlouhý přibližně 23 km.